شهرداری الیگودرز

www.AligoudarzCity.ir

امام جمعه الیگودرز: باید برای مقابله با اعتیاد همه وارد عمل شوند

تاریخ 1394/04/06 | پرینت

 امام جمعه الیگودرز: باید برای مقابله با اعتیاد همه وارد عمل شوند

 

امام جمعه الیگودرز گفت: برای مبارزه و مقابله با پدیده خانمان‌سوز اعتیاد به مواد مخدر آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و خانواده‌ها وارد عمل شوند.


به گزارش روابط عمومی شهرداری به نقل از خبرگزاری فارس الیگودرز، حجت‌الاسلام محمد علی ارزنده در جمع نمازگزاران این شهر به معضل افزایش مصرف مواد مخدر در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه طبق آمارهای رسمی بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر در کشور به مواد مخدر اعتیاد دارند که با احتساب خانواده‌های آنها حدود پنج میلیون نفر درگیر این معضل هستند.
وی با اشاره به اینکه 17 درصد از معتادران دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، افزود: استعمار برای مطیع کردن کشورهای دیگر راه‌های مختلفی را در پیش می‌گیرد که یکی از آنها از طریق واردات مواد مخدر است و کشور ما نیز به جهت همجواری با افغانستان تحت‌الشعاع این معضل قرار گرفته است.
وی ضمن تقدیر از خدمات نیروی انتظامی در برخورد با مواد مخدر و تاکید بر تلاش همگانی گفت: برای مبارزه و مقابله با پدیده خانمان‌سوز اعتیاد به مواد مخدر آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، رسانه‌ها و خانواده‌ها وارد عمل شوند.
‌ارزنده با انتقاد از وجود نقاط آلوده در شهر اظهار داشت: وجود این مناطق باعث ایجاد ناامنی و فساد شده است که نیروی انتظامی لازم است، نسبت به پاکسازی این مناطق اقدامی اساسی انجام دهد.

امام جمعه الیگودرز در بخشی دیگر از سخنان خود به دیدار سران نظام با مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: همان‌گونه حضرت آقا فرمودند اگر مشکلات را صادقانه با مردم در میان بگذارید و ایشان را از اوضاع و احوال کشور با خبر کنید، یقینا مقاومت خواهند کرد.
وی افزود: تحریم و فشار بر راستی و حقیقت‌گویی از صدر اسلام تاکنون بوده و پیامبر اسلام هم از این  موضوع مستثنی نبود و تا پایان عمر برای دین اسلام تلاش کرد و مشکلات را تحمل می‌کردو حتی در 36 سال گذشته مردم کشور ما علی‌رغم جنگ و فشارها و تحریم‌‎ها مقاومت نموده و همواره در صف اول صحنه‌های حساس بوده‌اند.
خطیب نماز جمعه ‌با اشاره به سرنوشت دیگر کشورها که اصول خود را تحت فشار غرب زیر پا گذاشته‌اند، افزود: کسانی که گمان می‌کنند، اگر اصولمان را نادیده بگیریم، درها باز می‌شود و تمام مشکلات رفع می‌شود، سخت در اشتباه هستند، زیرا کره شمالی هم برخی سایت‌های هسته‌ای خود را منفجر کرد و همچنان با مشکلات دست به گریبان است.
ارزنده افزود: تنها راه مقابله با مشکلات خودباوری و تلاش در جهت تقویت اقتصاد مقاومتی است و بی‌شک در صورت تحقق این خواسته به هیچ قدرتی نیاز نخواهیم داشت.
وی با تبریک هفته قوه قضائیه گفت: پس از انقلاب دشمنان که خود را در ترور شخصیت مسئولان ناکام دیدند به ترور فیزیکی روی آوردند تا از این طریق بتوانند انقلاب نوپای ملت ایران را ساقط کنند، اما با این اقدامات آنها ملت هرروز مصمم‌تر از گذشته شد.
امام جمعه الیگودرز افزود: در جریان ترور و مجروحیت مقام معظم رهبری تمام پزشکان از زنده ماندن ایشان ناامید شدند، اما خداوند نخواست که امروز انقلاب بدون رهبر بماند و ملت از وجود پرخیر و برکت ایشان بی‌بهره شوند.‌
وی با گرامیداشت سالروز شهادت دکتر بهشتی گفت: اثر‌گذاری شهید بهشتی بر گستره کشور او را به تعبیر امام (ره) به یک ملت تبدیل کرده بود.