شهرداری الیگودرز

www.AligoudarzCity.ir

فرماندهی ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز خبر داد اجرای 300 طرح اشتغال‌زا در الیگودرز

تاریخ 1348/10/11 | پرینت

 


فرمانده ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز گفت: اجرای 300 طرح در الیگودرز در قالب تقویت اقتصاد مقاومتی اشتغال‌زا، با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان برای سال جدید برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری به نقل ازخبرگزاری فارس الیگودرز، مجید سوری در جلسه شورای اداری این شهرستان با اشاره به اهمیت اجرای اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبری اظهار داشت: با توجه به تاکیدات حضرت آقا، لازم است این موضوع جدی گرفته شده و به صورت ویژه در دستور کار مدیریت شهرستان قرار گیرد.

وی افزود: ناحیه مقاومت بسیج الیگودرز نیز در همین راستا و به جهت تحقق این خواسته در سال گذشته 162 طرح اشتغال‌زا با اعتبار دو میلیارد تومان را مورد حمایت و پشتیبانی قرار داد که در این رابطه تعداد 200 نفر مشغول به کار شده‌اند و ما همچنان آنها را رصد می‌کنیم.

سوری گفت: همچنین اجرای 300 طرح در قالب تقویت اقتصاد مقاومتی اشتغال‌زا با اعتباری بالغ بر دو میلیارد تومان برای سال جدید برنامه‌ریزی شده است که با اجرای آنها برای 400 نفر ایجاد شغل می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اعتبارات طرح‌های کوچک سقف مشخصی دارد، افزود: پرداخت تسهیلات جهت اجرای طرح‌های بزرگ هیچگونه محدودیتی ندارد و با توجه به اهمیت اشتغال‌زایی مناسب و ایجاد امنیت غذایی در پی تکمیل این طرح‌ها، لازم است به صورت جدی به آن توجه شود و بر همین اساس، ناحیه مقاومت بسیج آماده استفاده از توان همه کسانی است که بتوانند در این‌گونه طرح‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

فرمانده ناحیه مقاومت الیگودرز افزود: اجرای طرح‌هایی نظیر پرورش ماهی و ماکیان و قارچ و همچنین پروار بندی دام و پرورش زنبور عسل از جمله طرح‌های اقتصاد مقاومتی است که در شهرستان الیگودرز اجرا شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در بخش جذب اعتبارات ضعیف عمل شده است، افزود: متاسفانه تاکنون طرح خوبی به استان معرفی نشده و همین موضوع باعث شده است تا نتوانیم اعتبارات چشم‌گیری جذب کنیم.

سوری یکی از مشکلات موجود را ایجاد موانع بر سر راه اجرای این‌گونه طرح‌ها دانست و افزود: در اجرای طرح‌های مرتبط با اقتصاد مقاومتی، لازم است بروکراسی اداری رفع شده و مدیران نسبت به این‌گونه طرح‌ها نگاه متفاوتی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه از اجرای طرح‌های بزرگ حمایت خواهیم کرد، گفت: اگر چه اولویت واگذاری طرح‌ها با بسیجیان است، اما به این معنی نیست که این موضوع صرفا مختص بسیجیان باشد و یقینا همه می‌توانند متقاضی اجرای طرح‌ها شوند.

سوری گفت: در راستای کاهش مهاجرت به شهرها اگر چنانچه کسی بخواهد از شهر به روستا بازگردد برای ایجاد طرح‌های اشتغال‌زا از وی حمایت می‌کنیم و در پرداخت تسهیلات به آنها هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت تلاش‌های اردوهای جهادی طرح هجرت گفت: برخی اعضای این گروه‌ها از شهرهای دیگر برای خدمت به مناطق محروم به این شهرستان اعزام شده‌اند که جا دارد بخشداران و دهیاران در جهت تامین اسکان آنها همکاری کنند.