شهرداری الیگودرز

www.AligoudarzCity.ir

موقعیت جغرافیایی

 

 
شهرستان الیگودرز در حال حاضر دارای جمعیتی بالغ بر 000/140 نفر است که 000/85 نفر آن در شهر و مابقی در روستاهای حومه آن ساکنند . وسعتش در حدود 8000 کیلومتر مربع است و نزدیک به 2000 متر از سطح دریا ارتفاع دارد . از شمال به استان مرکزی، از جنوب به استان خوزستان ، از شرق به استان اصفهان و از جنوب شرقی به استان چهارمحال بختیاری محدود می شود . دارای سه بخش : بشارت (ذلقی) ، مرکزی و ززو ماهرو است .
به واسطه ی وجود ارتفاعات زاگرس ، اشترانکوه و احاطه اش توسط قله هایی چون قالیکوه ، تمندر ، مندیش و سیاه تیر ، از بارشهای فراوان برف و باران بهره مند است . رودخانه های پر آبی چون رود بختیاری ، ذالکی، رودبار کاکلستان ، قُلیان ، مورزرین و رودخانه الیگودرز و وجود آبشاران آب سفید ، چکان ، سه سیل،محمد حسن ، تاف و دیگر آبهای زلال و زیبا که از کوهستانهای 0پیرامونش سر چشمه می گیرند آب و هوایش را همواره مطبوع و دلنشین کرده اند و از این روست که در فصول بهار و تابستان ، گردشگران و عاشقان طبیعت را پیوسته میزبانی می کند .
معادن و منابع غنی ، سنگهای تزئینی و صنعتی ، جنگلها ، باغات و مراتع سر سبز ، چشمه ساران و رودخانه های پر آب از امکانات بالقوه این شهرستان می باشند .