شهرداری الیگودرز

www.AligoudarzCity.ir

امام جمعه الیگودرز تاکید کرد خطاهای پزشکی باید پیگیری شود...

تاریخ 1395/07/10 | پرینت

امام جمعه الیگودرز تاکید کرد خطاهای پزشکی باید پیگیری شود...

 

امام جمعه الیگودرز با اشاره به فوت غم انگیزمهندس جوان الیگودرزی بر اثرخطای پزشکی بر پیگیری اینگونه اشتباهات تا کید نمود.


 

به گزارش روابط عمومی شهرداری به نقل از نیوز الیگودرز حجت الاسلام محمد علی ارزنده امام جمعه الیگودرز در جمع نماز گزاران این شهر با اشاره زحمات و تلاشهای صادقانه ارتش در دوران دفاع مقدس گفت: خدمات و زحمات این عزیزان برکسی پوشیده نیست و اگر بیشتر از بسیج و سپاه صحبت می شود بدان جهت است که همه مردم بسیجی هستند.

وی با تاکید بر ایجاد امید در بین مردم گفت: مقام معظم رهبری همچون دیدبانی آینده را میبینند و اگر انتقادی می شود منظور  تصویری ازشرایط نا مناسب کشور نمی باشد و صرفا به جهت اصلاح امور است.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به سفر رییس جمهور و سخنرانی ایشان در سازمان ملل گفت: تعویق زمان سخنرانی رییس جمهور کشورمان که همه ساله در روزهای اول و دوم صورت می گرفت  امسال به روز سوم موکول شد و صندلی های خالی بسیار متاثر کننده بود در حالیکه می باید روز اول یا دوم این برنامه برگزار می شد که اکثر سران کشورها حضور داشتند.

ارزنده با اشاره به سخنرانی رییس جمهور در سازمان ملل و تناقضاتی که در بین موافقان برجام وجود دارد گفت: شایسته این بود که  ایشان فریاد بر می آورد ای جهانیان حالا متوجه شدید چرا مردم ایران شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند.

وی با اشاره به مباحث پیش آمده در راستای نیامدن احمدی نژاد گفت: مقام معظم رهبری فرمودند که به صلاح خودت و جامعه نیست که بیایی و در پی این جمله حضرت آقا، روزنامه های زنجیره ای موجی را ایجاد نموده و شروع به موج سواری  کردند که چرا احمدی نژاد سکوت نموده است واحمدی نژاد هم ضمن تبعیت از رهبری اعلام نمود هیچ برنامه ای برای حضور در انتخابات ندارم.

امام جمعه الیگودرز ضمن بازخوانی موضوعات مهم فتنه سال 88 گفت: در آنزمان حضرت آقا مشفقانه به سران فتنه تاکید نمود که ماجرا را خاتمه دهندو به قانون پایبند باشند تا دشمن سو استفاده نکند اما آنها گوش نکردند ولی امروز احمدی نژاد با تبعیت از مقام معظم رهبری ولایت پذیری خود را به اثبات رساند و تفاوت نا نجبیب و نجیب که حضرت آقا به آن اشاره نمود مشخص می شود.

وی با اشاره به اینکه قصد دفاع از کسی را ندارم و در دوره دوم دولت احمدی نژاد از منتقدین سرسخت ایشان بودم و حتی عده ای از من شکایت نمودند و خودشان شکایتشان را پس گرفتند افزود: برخی شعار ولایت پذیری سر می دهند اما کاش شعار ها با اعمال منافات نداشته باشد.

خطیب نماز جمعه در ادامه ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی از زحمات مجموعه نیروی انتظامی الیگودرز قدردانی نمود.

امام جمعه الیگودرز با اشاره به فوت غم انگیزمهندس جوان الیگودرزی بر اثرخطای پزشکی بر پیگیری اینگونه اشتباهات تا کید نمود و افزود: مهندس سجاد سرلک برای انجام یک جراحی ساده به یکی از بیمارستانهای تهران مراجعه و متاسفانه متخصص بیهوشی داروی بیهوشی بیش از اندازه به وی تزریق و بیمارستان را ترک نمود  که این جوان دچار مرگ مغزی شد.

وی ضمن قدردانی از نماینده الیگودرز گفت: ایشان از طریق وزیر بهداشت پیگیر موضوع بوده و اکنون هم شنیدیم که طرفین درخواست بخشش کرده اند اما چند نماینده دیگر هم با نماینده الیگودرز همراه شده و در حال پیگیری موضوع هستند.

ارزنده افزود: در این مدت که من امام جمعه الیگودرز هستم بارها شاهد اشتباه پزشکی و داغدار شدن خانواده ها هستیم اما اینکه مرگ جوانی رقم بخورد و در نهایت عنوان شود ببخشید سزاوار و منطقی نیست.

وی در ادامه با قدر دانی  از اقدام ارزشمند خانواده سرلک در اهدا 38 عضو بدن وی افزود: این اقدام پدر و مادر مرحوم قابل قدردانی است که باعث شدند زندگی بیمار ان نیازمند دیگری تداوم یابد.

امام جمعه الیگودرز با تسلیت آغاز ماه محرم گفت: عصرروز یکشنبه پرچم عزای سیدالشهداء در چهارراه شهرداری به اهتزاز در خواهد آمد و با شروع ایام عزاداری از هیات مذهبی و مساجد انتظار داریم رعایت حال مردم را بنمایند و از بلندگوهای بیرون از مسجد در دیر هنگام خودداری نمایند.

وی افزود: البته برخی در سراسر سال پایکوبی و سر و صدای عروسی و تیر اندازی تا پاسی از شب را تحمل کرده و هیچ نمی گویند اما به صدای نوحه و اذان اعتراض می نمایند.