صفحه اصلي > اخبار ویژه > دکتر همایون دینارانی به عنوان شهردار الیگودرز معرفی شد..

دکتر همایون دینارانی به عنوان شهردار الیگودرز معرفی شد..


19-09-1396, 13:54. نويسنده: ravabet

دکتر همایون دینارانی به عنوان شهردار الیگودرز معرفی شد..

 

روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر الیگودرز ، بعد از  ظهر شنبه مورخ 96/9/18طی مراسمی  دکتر همایون دینارانی به عنوان شهردار الیگودرز معرفی شد.


 

به گزارش روابط عمومی شهرداری وشورای اسلامی شهر، بعداز ظهر شنبه مراسم معارفه شهردار جدید الیگودرزبا حضور اصلانی معاون عمرانی استانداری  و نصیری مدیر کل شهری و روستایی استانداری ، فرماندار و مسوولین و کارکنان شهرداری در سالن اجتماعات فرمانداری شهردار الیگودرز برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری به نقل از نیوز الیگودرز: در این جلسه احسان جهانیان فرماندار الیگودرز  گفت : با توجه به اینکه اساس پیشرفت  مقوله فرهنگ می باشد  شورا و شهرداری علاوه بر توسعه عمران و زیبا سازی به فرهنگ و اخلاق جامعه هم توجه نمایند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری و شورا افزود: از ویژگی های انتخابات ریاست جمهوری در این دوره افزایش ۳ درصدی  مشارکت مردم الیگودرز نسبت به دوره قبل  بود و در  انتخابات شوراها نیز  انتخابات درتمام حوزه های واجد شرایط برگزارشد.

فرماندار از اقدامات شورای پنجم و سرپرست شهرداری در این مدت قدردانی نمود و گفت: برغم مشکلات هم اکنون رضایت عمومی در میان مردم وجود دارد که این بهترین پشتوانه برای شورای شهر و شهردار می باشد.

در این جلسه همچنین علی‌ محمد ملک محمودی رییس شورای شهر الیگودرز با قدردانی از زحمات دالوند شهردار سابق گفت: در این مدت سرپرست شهرداری اقدامات خوبی صورت داد که جای قدردانی دارد.

وی شورای پنجم ‌را برنامه محور دانست و گفت: با برنامه ریزی می توانیم در شهر اقدامات مثمر ثمری انجام دهیم و در این راستا  نیازمند همراهی مسوولین شهرستان می باشیم.

ملک محمودی جذب سرمایه گذار و مشارکت با بخش خصوصی را از جمله برنامه های شورا دانست و گفت: از مدیریت استان در این خصوص درخواست رفع موانع قانونی در جهت مباحث کاربری ها را داریم.

اصلانی معاون عمرانی استاندار لرستان نیز با اشاره به لزوم خدمت به مردم گفت: عملکرد شهردار به نوع انتخاب شورا باز می گردد و اگر ضعیف عمل نماید شورا باید در مقابل مردم پاسخگو باشد.

وی به شهردار  توصیه کرد که با کارمندان خاطی مدارا نکند و افزود: کارمند خاطی و فاسد مثل دندان خراب است و باید آن را از ریشه بیرون آورد و در مقابل  از کارمند صادق و درستکار هم  باید حمایت نمود.

اصلانی به لزوم برنامه محوری شورا اشاره نمود و گفت: شهردار موظف نیست درخواست شخصی اعضای شورای شهر را اجرایی نماید و در صورت مشاهده اینگونه موارد به ما گزارش دهید تا در شورای حل اختلاف مطرح نماییم.

معاونت عمرانی استانداری افزود: بودجه سال گذشته شهرداری به مبلغ ۲۶۵ میلیارد ریال محقق شده است اما بودجه امسال تا کنون با مشکل تحقق مواجه بوده که باید با برنامه ریزی جبران شود.

وی ارتباط با مردم و استفاده از نظرات تشکل های مردم نهاد را از دیگر راههای موفقیت شوراها دانست و افزود: شورای شهر بعنوان نهادی مردمی باید به مشارکت مردم در تصمیم گیریها بیشتر توجه نماید.

 

بسحاق سرپرست شهرداری الیگودرز نیز به ارائه مختصری از گزارش  عملکرد خود پرداخت و گفت: زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم تنها ۳۰ میلیون تومان موجودی شهرداری بود ولی در حال حاضر ۳۸۰ میلیون تومان در حساب شهرداری موجود می باشد.

وی افزود: در این مدت پرداخت سه ماه حقوق معوقه و پرداخت ۱۲میلیارد ریال از بدهی ۳۰ میلیارد تومانی شهرداری و رفع مشکل بیمه پرسنل انجام شد و اقدامات عمرانی نیز در سطح شهر صورت گرفت.

 در ادامه همایون دینارانی شهردار جدید الیگودرز نیز طی سخنان کوتاهی از تمامی مسوولین درخواست همکاری نمود و گفت: ما باید به سمت عملیاتی شدن بودجه حرکت نماییم.

وی افزود: اوراق مشارکت باید در جهت فعالیت های عمرانی  هزینه شود.

دینارانی وضعیت فعلی شهر را شایسته مردم ندانست و گفت: با برنامه ریزی در جهت زیبا سازی شهر تلاش خواهیم کرد.

 

دکتر همایون دینارانی به عنوان شهردار الیگودرز معرفی شد..

 


بازگشت